Et quacumque viam dederit fortuna, sequamur

Říjen 2015

10 důvodů, proč číst tento článek

23. října 2015 v 21:24 | Maky
Je spousta věcí, které musíme, můžeme, nemusíme nebo nesmíme. Zákony jsou všude kolem nás, ať už jde o sociální / politické nebo přírodní. Je hodně důležité uvědomit si, co je pro člověka důležité hodně, co jen trochu a co vůbec ne. Zákony ve společnosti stanovuje v podstatě sama společnost, respektive určitá její část, ale zákony přírodní stanovuje sama příroda tak, jak to ona sama uzná za vhodné a lidé ať se klidně postaví na hlavu, když mají něco proti. Člověk nezmění gravitaci a nezmění ani počasí. Jistě, dnes již existují různé simulátory deště, ale ty se zdaleka nevyrovnají tomu pravému, vytvořenému přírodou, protože jsou to pouze umělé náhražky, za které z nouze častokrát vytvořené vlastní chybou platí lidé pěkné sumy. Přesto si myslím, že pokud je déšť vytvořený uměle, pak jakoby nebyl. Takže člověk ani tady nad přírodou nevyzrál.
Znáte film Jurský park? Je o tom, jak z vědci odebrali dinosauří DNA dochovanou v komárovi, který se zachytil do pryskyřice, a vytvořili nové dinosaury jako atrakci. Jenomže jak se dalo čekat, něco se zvrtlo a dinosauři si vykročili vlastní cestou. Nutno uznat, že se lidé v laborce snažili opravdu ukázkově, ale i tak jim to bylo k ničemu, mohli tušit, že je příroda nebude poslouchat nadlouho. Jak bylo řečeno v samotném filmu: ,, Život si už najde cestu". Vědci tu cestu v podstatě postavili. Je to celé v tom, že příroda se dinosaurů zbavila, a když ji lidé takto obelstili, tak jim to opatila.
Vedle těchto veledůležitých pravidel jsou ta, která si člověk určí sám. Třeba:(o hodině chemie) ,, To chápu, dyť je to snadný. Ten test napíšu na jedničku, jinak to nejde. " (a o 5 minut později..., pak při další chemii...); nebo: ,,odteť budu tolerantnější.". Sice ne vždy je dotyčný schopný je dodržet, ale i tak je můžeme do kategorie pravidel zařadit.
Po pravidlech všech typů jsou zde rady. Ty, ať už chceme nebo ne, ať už si to uvědomujeme či nikoli, krouží všude kolem nás jak bakterie, paraziti snažící se člověku poradit a přivést na (")správnou(") cestu.
Rada, kterou se zde budeme zabývat, je v podstatě již uvedená v nadpise, ale pro ty, kteým se nechce hnout okem , je to 10 důvodů, proč číst tento článek.
Důvody jsou následující:
1. Pomyslili jste na to, jakou radu do života vám dá ta " méně důležitá část článku", tedy to všechno co jste zde doposud přečetli? A to ani nevíte, že? To se není čemu divit. Člověka přirozeně něco napadne až ve chvíli, kdy je k tomu naveden, ať už někým nebo něčím. Takže pokud to nenapadlo ani vás, nic se něděje, za to vy nemůžete. Rady do života jsou důležité, pokud jsou myšleny dobře, a možná také proto je mnozí neslyší anebo ani nechtějí. Tím ale nechci nikomu křivdit, protože, jak říkám, vy za nic nemůžete.
2. Proč číst tento článek? Proč číst? Proč? Protože číst je dobré. Pravda, sice jsou lepší knihy, tlusté, voňavé a zajímavé co se děje týče, ale i článek je na čtení dobrý. Nutno uznat, že se spousta blogerů snaží o co největší počet čtenárů a někdy se jejich popularita blíží popularitě vyučených spisovatelů.
3. Na chvilku si sedněte, odreagujte se a... čtěte tento článek. Ono vám to možná dojde samo. Že ne? Tak čtěte dál.
4. Jste ve vlaku, knížku se vám zpod ostatní harampádí v batohu vytahovat nechce... co teď? No jistě, vždyť na internetu je tolik článků, včetně tohoto!
5. Nudíte se? Už nebudete! Tento článek je zabiják nudy, to se spolehněte!
6. Přečetli jste si nadpis a přišlo vám to děsně zajímavé, nebo jste si přečetli nadpis, přišlo vám to zajímavé, začetli jste se a teď nemůžete přestat. Jak typické. A jak milé.
7. Možná vám dojde, že pokud toto čtěte, jste úžasná osoba. Nezáleží na tom, jestli se mnou sdílíte názory. Prostě čtěte a možná vás za to někdo pochválí. Třeba já.
8. Jednoduše proto, že nemáte nic lepšího na práci.
9. ???????????????
10. Samozřejmě, tady je ten pravý důvod! Celý článek, od nadpisu až sem jste přečetli proto, že jste chtěli znát ty důvody!
Důvodů by mohlo být samozřejmě mnohem víc, zde záleží na dané situaci. Jak jste si například všimli, důvod 9. jsou pouze otazníky. Dává najevo, že si něco můžete vymyslet sami, dle vaší nálady a nápadu. Věřím, že máte alepoň trochu fantazie na vymyšlení jednoho dalšího důvodu, a pokud vás něco napadne, klidně to napište dolů do komentářů.