Et quacumque viam dederit fortuna, sequamur

Jak nemyslet

20. srpna 2015 v 15:20 | Maky
Za chvíli končí srpen, počasí se začne zas rychle měnit a nadšení studenti usednou v září do svých lavic.Člověk si vždycky říká, že má ještě fůru času, jenomže těch několik zbývajících dnů uteče jako voda. Vsadím se, že když se teď zeptám na datum nějakého mlaďase, okamžitě se mu vybaví počátek nového školního roku. Píší o tom všude. Mě osobně nejvíc štvou ty zatracené letáky z větších obchodů typu Lidl, na jejichž titulní stránku dají dvě rozesmáté malé děti s batohama narvanýma na doraz učením a pomůckami a jako bonus pro potěchu duše to nadepíší ,,Hurá do školy!". Asi si neuvědomují, že pro lidi jako já je něco takového dosti traumatizující. Ostatně na znovuusednutí do lavic myslíme tak či tak a jediný, koho tento titulek může doopravdy těšit, je buď budoucí prvňák, anebo někdo, kdo se vyžívá v učení. Řada z nás považuje školu za globální katastrofu a už pomalu nemyslí na nic jiného. Jenomže pokud si alespoň pocitově chcete prodloužit prázdniny, je lepší na to nemyslet.
A právě tady se nabízí ona již zmíněná otázka:,, jak nemyslet?". Mnozí si jistě vybaví meditaci a spánek, ale ty jsou do počtu zahrnovány automaticky, proto je dále nebudeme řešit. Jsou i jiné věci, činností, při nichž nemusíte tolik myslet. Třeba já jakožto fanoušek Pirátů z Karibiku to mám asi takto: ,, telka, Jack, mobil, Jack, myčka, Jack, věšení prádla, Jack, kniha, Jack, výlet, Jack, plavání jen tak pro radost, Jack, vřelé obětí,Jack,hudba, Jack, naši psi, Jack, šperky, Jack, kosmetika, Jack, nákupy,Jack, jízda na kole, Jack, jízda na bruslích, Jack, běh, Jack, hraní si s věcma co najdu při úklidu pokoje, Jack, prohlížení rodinných fotek, Jack, kamarádi, Jack, psaní tohohle článku, Jack, psaní komentáře k tomuto článku, Jack....". Asi jste si všimli, že polovinu mých myšlenek zastupuje onen nádherný, okoluzlující, roztomilý, šarmantní a sexy Kapitán Jack Sparrow. Nestydím se za to. Každý má někoho, či něco, na což myslí daleko raději než na to ostatní, včetně školy samotné. O prázdninách je navíc blbost na školu myslet, tedy pokud už za týden nekončí. Člověk by se měl zaměřit na jiné věci, jejich seznam jste si již přečetli, tak snad víte, o čem mluvím. Nemyslet neznamená to, že se totálně vypnete, ale to, že jste schopni se v klidu odreagovat aniž byste mysleli na to, co a proč zrovna děláte. V takovém případě je nejhorší odpovědí na otázku ,, proč já tohle vlastně delám?" věta ,,abych na to nemyslel". Sami byste brzy pochopíte, že vás taková slova přimějí myslet na to co nechcete, ať už se vám to líbí, či nikoliv. Jediný schopný recept na odreagování se je zhluboka dýchat a uklidnit se při tom,co právě děláte,ať je to cokoli.
Jak jsem již psala, neuškodilo by napsat k tomuto článku pár komentářů, co říkáte?

Vaše Maky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 20. srpna 2015 v 17:21 | Reagovat

Také jsem si myslela, kolik mě ještě v srpnu zbývá času a najednou už zbývá jen týden do konce prázdnin. Bohužel jsem nestihla ani polovinu plánovaných věcí.

2 makyyyysa makyyyysa | 20. srpna 2015 v 18:18 | Reagovat

No jo no... zatracený září  😂

3 higurashi-tym-cikady higurashi-tym-cikady | E-mail | Web | 20. srpna 2015 v 22:13 | Reagovat

Těšme se na podzim... nebude takové horko, noci se prodlouží, spadá barevné listí, bukvice, žaludy, kaštany, doroste pozdní ovoce a houby.... Léto už trvá dost dlouho :)

4 makyyyysa makyyyysa | 20. srpna 2015 v 22:36 | Reagovat

[3]: Taky mám podzim ráda, ale vzhledem k tomu,že jsem momentálně vyšla ze základky a jdu na střední, kde to ostatně vůbec neznám, mám docela obavy jak to zvládnu. Proto ta panická hrůza ze září. Podzim jako takový se mi vždycky moc líbil.

5 Kika Kika | E-mail | Web | 23. srpna 2015 v 21:10 | Reagovat

já nevím, já se třeba už od poloviny srpna do školy upřímně těšila, ten rok stejně vždycky tak rychle uteče, že to až pěkný není

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama