Et quacumque viam dederit fortuna, sequamur

Srpen 2015

Info

28. srpna 2015 v 13:36 | Maky
Poslední dobou tu moc článků nepřibývá, veřte ale tomu, že to není proto, že bych snad nevěděla, co napsat, ale kvůli tomu, že na mobilu se články na blog píší těžko a na počítač mám přístup jen vzácně. V říjnu bych měla dostat počítač do pokoje, což by přidávání článků usnadnilo, ale do té doby moc článků psát nebudu. Tak vás prosím o trpělivost. Na mobilu se mi články skutečně psát nechce, je to zbytečně zdlouhavé.
I tak doufám, že sem čas od času někdo zavítá a popřípadě zanechá komentář.

Změna designu

21. srpna 2015 v 23:20 | Maky
Ti z vás, kteří tu již byli a kteří se sem vrátili, si toho již nejspíš všimli, ti ostatní se to dozví v tomto článku. Ano, přesně tak, trošičku jsem poupravila design, z toho nudného žlutobílého na srdíčkový. Vážně mi už asi hráblo. Ale mě se ta roztomiloučká srdíčka velmi líbí, takže tu možná zavedu pravidlo, které bude říkat, že pokud jde o design tak to co se líbí mě se prostě musí líbit i vám, ať už se vám to líbí nebo ne. Jediný problém je, že momentálně nemám přístup k počítači, kde by úprava probíhala rychleji. Zatím jsem design upravovala na mobilu, kde jsem rovněž psala všechny články včetně tohoto. Dovedete si asi představit, jak dokonale mi blbne internet, zvlášt, když chci nahrát obrázek do záhlaví. Tam plánuju dát něco jiného než srdíčka, ale jelikož a protože mi přidávání obrázků z mobilu do galerie na blog jaksi prý nechce pracovat, budete si na záhlaví muset počkat až se dostanu k počítači. Tam to určo bude šlapat rychleji.

Design není hotový. Pokud se z vaší strany vyskytnou problémy ohledně nového, rozdělaného vzhledu mého blogu, napište prosím pod tento článek do komentářů. Ještě ho určitě budu měnit, aby se z blogu dalo lépe číst, změním záhlaví a doupravím to tak, aby to vypadalo co možná nejlíp.

A až ten design dokončím, jen si skuste někdo říct, že se vám nelíbí!!!!!!😀😀😀xD


Jak nemyslet

20. srpna 2015 v 15:20 | Maky
Za chvíli končí srpen, počasí se začne zas rychle měnit a nadšení studenti usednou v září do svých lavic.Člověk si vždycky říká, že má ještě fůru času, jenomže těch několik zbývajících dnů uteče jako voda. Vsadím se, že když se teď zeptám na datum nějakého mlaďase, okamžitě se mu vybaví počátek nového školního roku. Píší o tom všude. Mě osobně nejvíc štvou ty zatracené letáky z větších obchodů typu Lidl, na jejichž titulní stránku dají dvě rozesmáté malé děti s batohama narvanýma na doraz učením a pomůckami a jako bonus pro potěchu duše to nadepíší ,,Hurá do školy!". Asi si neuvědomují, že pro lidi jako já je něco takového dosti traumatizující. Ostatně na znovuusednutí do lavic myslíme tak či tak a jediný, koho tento titulek může doopravdy těšit, je buď budoucí prvňák, anebo někdo, kdo se vyžívá v učení. Řada z nás považuje školu za globální katastrofu a už pomalu nemyslí na nic jiného. Jenomže pokud si alespoň pocitově chcete prodloužit prázdniny, je lepší na to nemyslet.
A právě tady se nabízí ona již zmíněná otázka:,, jak nemyslet?". Mnozí si jistě vybaví meditaci a spánek, ale ty jsou do počtu zahrnovány automaticky, proto je dále nebudeme řešit. Jsou i jiné věci, činností, při nichž nemusíte tolik myslet. Třeba já jakožto fanoušek Pirátů z Karibiku to mám asi takto: ,, telka, Jack, mobil, Jack, myčka, Jack, věšení prádla, Jack, kniha, Jack, výlet, Jack, plavání jen tak pro radost, Jack, vřelé obětí,Jack,hudba, Jack, naši psi, Jack, šperky, Jack, kosmetika, Jack, nákupy,Jack, jízda na kole, Jack, jízda na bruslích, Jack, běh, Jack, hraní si s věcma co najdu při úklidu pokoje, Jack, prohlížení rodinných fotek, Jack, kamarádi, Jack, psaní tohohle článku, Jack, psaní komentáře k tomuto článku, Jack....". Asi jste si všimli, že polovinu mých myšlenek zastupuje onen nádherný, okoluzlující, roztomilý, šarmantní a sexy Kapitán Jack Sparrow. Nestydím se za to. Každý má někoho, či něco, na což myslí daleko raději než na to ostatní, včetně školy samotné. O prázdninách je navíc blbost na školu myslet, tedy pokud už za týden nekončí. Člověk by se měl zaměřit na jiné věci, jejich seznam jste si již přečetli, tak snad víte, o čem mluvím. Nemyslet neznamená to, že se totálně vypnete, ale to, že jste schopni se v klidu odreagovat aniž byste mysleli na to, co a proč zrovna děláte. V takovém případě je nejhorší odpovědí na otázku ,, proč já tohle vlastně delám?" věta ,,abych na to nemyslel". Sami byste brzy pochopíte, že vás taková slova přimějí myslet na to co nechcete, ať už se vám to líbí, či nikoliv. Jediný schopný recept na odreagování se je zhluboka dýchat a uklidnit se při tom,co právě děláte,ať je to cokoli.
Jak jsem již psala, neuškodilo by napsat k tomuto článku pár komentářů, co říkáte?

Vaše Maky

Moje nejoblíbenější citáty a hlášky

20. srpna 2015 v 10:00 | Maky |  Citáty
Ahoj, dneska bych se s vámi ráda podělila o pár velice pěkných citátů a hlášek. Určitě jste děsně nedočkaví, a proto vám to bez dalších zbytečných keců okolo typu ,, tyhle citáty mi velice pomáhají", nebo ,, tyhle citáty a hlášky si každý člověk na planetě Zemi musí přečíst, protože bez toho doprdele nejde žít!" atd. naservíruju.
Tak dobré chuti:
  • Je mi jedno co říkáš za mými zády. Vzadu jsi a vzadu zůstaneš.
  • Smějí se mi, protože jsem jiný. Já se směju jim, protože jsou všichni stejní.
  • Srdce dělá moudra z něčeho, co mozek nikdy nepochopí. (Deník princezny)
  • Inteligentní člověk se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat. (Albert Einstein)
  • Problém není problém. Problém je tvůj postoj k problému. (captain Jack Sparrow)
  • Nikdy nevíš, co se stane, dokud se to doopravdy nestane.
  • Dokud se ti všechno daří, nikdo si tě nevšímá.
  • Buď něco dokážeš, anebo to nedokážeš. (captain Jack Sparrow)
  • Hrůzného dobytka pasák, sám ještě hrůznější. ( z knihy Cesta do středu Země od Julese Verna)
  • Všechny mosty, které pro nás vytvořila noc, praskají jako sklo, když na ně vstoupíme za denního světla. (Dla Fu)
Snad se vám to malé počteníčko líbí. Vaše Maky.

Povídky tématem blogu?

19. srpna 2015 v 21:00 | Maky
Ahoj vespolek,
musím říct, že srpen mi ty prázdniny vážně kazí. Ne snad tím, že si neustále uvědomuju, že do konce prázdnin zbývají už jen necelé dva týdny, během kterých si je nemám šanci patřičně užít takříkajic ,, jak se patří", mám na mysli to počasí. Jasně že jsem přibližně před půlku prázdnin zalezla za sestřenkou do stanu (na naší zahradě), a uběhlo jen pár týdnů a měly jsme ho mokrý jak pomočené plenky. Prostě radost a neskrývané nadšení jaksepatří, hlavně když jsme musely vyklidit všechny mokré matrace a věškeré ostatní věci.
Velice důležitou součástí těchto prázdnin je založení tohoto blogu. Při psaní úvodního článku jsem mimo jiné uvedla, že mu zatím nedám hlavní téma. S blogem bez tématu se ale můžete ihned rozloučit, protože mě jakožto budoucí potencionální spisovatelku napadla fakt nečekaná věc. Psát povídky. Jistěže mám ještě jeden blog kde píšu povídku z Pirátů z Karibiku, jenomže tady se jedná o jednu velkou a rozšiřující se povídku která bude mít konce tak za dvacet let. Ne. Tady to bude jiné. Povídek na tomto blogu bude víc a budou mít každá trochu jiné téma. Parodie na známé pohádky a filmy, povídky ze života a tak podobně. Každá povídka bude mít nanejvýš tak čtyři kapitoly, dál už jí rozebírat nebudu. Nedělám to proto, abych si nepošpinila ruce psaním jedné a furt té samé povídky pořád dokola, ale aby si zde našel své počtení každý vašnivý čtenář povídek na internetu a hlavně abych si zde mohla cvičit pro budoucí profesi a abych viděla, jak moje texty hodnotíte vy sami.
Již pracují na první povídce. Je to parodie na starou dobrou Perníkovou chaloupku s názvem ,,Chaloupka z cukrové vaty''. Držte palce, ať se povede.

Bye bye boys and girls,
your Maky.

Základní rady pro krásu bez make-upu

19. srpna 2015 v 10:00 | Maky |  Krása a móda
Každá z nás trpí někdy i přehnanou touhou po kráse. Jenže k tomu, abychom krásy dosáhly, jí musíme umět definovat. Krása se v podstatě skládá ze dvou částí : vnitřní (povaha) a vnější (vzhled). Nás holky může uklidnit fakt, že většina kluků ztotožňuje pojem krása spíše s povahou. Krásná dívka je milá a usměvavá.
Jenže i tak je potřeba dbát na krásu vnější, tj. na vzhled. Jak tedy dosáhnout krásy v několika bodech? Tady to máte:
1. Spánek.
Ten je nejdůležitější. Jakmile se dlouho nevyspíte, máte kruhy pod očima, točí se vám hlava a celkově je vám tak nějak divně. Jasně, kruhy pod očima jde dneska již snadno zakrýt make-upem, ale proč utrácet peníze za chemický přípravek, který neumí v podstatě nic víc než kvalitní spánek?
2. Pitný režim
Ten je taky neuvěřitelně důležitý. Pro nedostatek vody může člověk i umřít. Krásu ovlivňuje především tím, že holka, která málo pije, vypadá jak uschlý pouštní kaktus.
3. Ach ten kyslík!
Být zalezlá v zakouřené místnosti s nulovou viditelností není zrovna zdravé a kráse to taky moc nepomůže. Takže šup šup ven, dámy, čerstvý vzduch je něco pro vás!
4. Sport
Nemusíte nutně lámat nekordy, stačí, když se budete hýbat. Budete se cítit skvěle a nebudete ce cítit jak věšák na špeky.
5. Zdravá strava
Už je tomu tak. Zdravá výživa udělá pro krásu hodně. Není to o kýblu ovoce a zeleniny denně, ale o dodržování rozmezí 2-3 hodin mezi jídly, o pestrosti jídelníčku a o velikosti porcí.

Doufám, že vám to aspoň trochu pomůže k dosažení přirozeně krásného vzhledu.

Hodně zdaru, Maky.

Úvod

18. srpna 2015 v 15:54 | Maky
Dobrý den.
Jak jste již určitě poznali, jmenuju se Markéta. Tento blog byl založen čistě pro rekreační účely a proto nemám v úmyslu tu trávit dny a noci abych uspokojila mnohé náruživé čtenáře. Na to máte jiné blogy a knížky.
Chtěla bych vás také upozornit na skutečnost, že bez mého vlastního svolení platí zákaz kopírování, a to jak u obrázků, tak u veškerých mých textů. A pokud vám to dovolím, byla bych vám nesmírné vděčná, kdyby jste uvedli můj blog jako zdroj.
Možná ještě nechápete, o čem tento blog vlastně bude. No, momentálně mu asi nedám nějaké to hlavní téma, ale předpokládejme, že tu časem najdete rady pro krásu, knižní a filmové recenze a něco málo o celebritách typu Orlando Bloom, Johnny Deep, Lady Gaga a tak podobně. Plus pár bonusů typu citáty, vtipy a povídky.
Doufám, že se vám tu bude líbit.
Vaše Maky.